רח' הירדן 91, רמת גן

יישור שיניים לינגואלי

יישור שיניים לינגואלי – אף אחד לא יידע שיש לך גשר !

פעם ידעו כי יישור שיניים הוא תהליך ארוך ומייגע שכרוך באי נעימות גדולה. יש להסתובב עם גשרים בולטים בפה משך תקופה ארוכה ולסבול מתחושה לא נעימה של גוף זר חשוף בפני כולם. היום כבר אפשר להנות מתהליך יישור שיניים בריא וקל בלי  לדווח לאף אחד. להחזיר לפה את המראה היפה בצורה אסתטית נוחה.

יישור שיניים בכל גיל

אם בעבר היו מקשרים את נושא ישור השינים אל גיל ההתבגרות בלבד, וזה היה הזמן הנכון לעשות זאת, הרי שהיום אפשר גם אחרת. אנשים מבוגרים בני שלושים, ארבעים ואף יותר מגלים פתאום כי גם הם יכולים לעשות ישור שיניים ולהנות מפה בריא ויפה. גם כאלה שלא בצעו ישור שיניים בגיל צעיר מכל סיבה שהיא יכולים לנצל את ההזדמנות, לתקן ליקויים שנוצרו עם הגיל כאשר יש אפשרות לתקן את העיוות.

מהו יישור שיניים לינגואלי?

יישור שיניים לינגואלי הוא יישור בלתי נראה שנמצא בחלק הפנימי של הפה, הוא מאפשר החזרה של שיניים עקומות למקומם בלי להזדקק לגשרים חיצוניים שנראים לעיני כולם. מדובר בגשר דומה לגשר החיצוני אלא שהוא נסתר מעין רואים, הוא נמצא בחלק הפנימי של הלסת ועושה את העבודה בצורה זהה לגשר החיצוני. באמצעות יצירת לחץ על השיניים הוא מזיז אותם בהדרגתיות, אבל יישור שיניים לינגואלי יוצר תחושה נוחה יותר ונעימה בפה מאשר גשר חיצוני.

החלטה של יישור שיניים לינגואלי

ההחלטה האם לבצע יישור שיניים לינגואלי או לעשות יישור שיניים מסורתי רגיל, נתון להחלטתו של כל מטופל. במקביל יש להעזר בשיקול דעתו של האורטודנט שיחליט זאת על פי מצבו האישי והבריאותי של כל אחד. היות ומדובר בטיפול יקר יותר וחדשני הוא מתאים לאנשים מבוגרים, גם בגלל שהוא נעשה על שיניים גדולות ולא קטנות מדי.

שיניים עקומות מדי ומצבים מסוימים של בעיות בלסת לא יתאימו לבצוע יישור שיניים לינגואלי, לשם כך יש להתיעץ היטב עם רופא שיניים מומחה לפני שמחליטים על מה ללכת.

בכל מקרה כדי לברר אודות יישור שיניים לינגואלי ולשמוע על התנאים הדרושים לכך. אם גם אתם מוצאים את עצמכם מתאימים לכללים, לכו על זה ותהנו מפה חדש!

מהם טווחי המחיר של טיפול יישור שיניים ?

טווח המחירים של יישור שיניים באופן כללי אינו זול במיוחד אך אין ספק שהוא שווה את ההשקעה. מדובר על סכומים הנעים בין אלפי ועשרות אלפי שקלים כאשר המחירים משתנים בין מרפאה למרפאה ובין שיטות הטיפול השונות.

הסוד וההמלצה הרווחת בתחום של שיניים הוא לאו דווקא ללכת על פי המחיר הזול ביותר, אלא על פי רמת המקצועיות, הניסיון וההמלצות על רופא השיניים המדובר. שכן חיונית ביותר היא הכרת הרופא את הטכנולוגיות השונות והתאמתן לצרכי כל מטופל.

קיימים פתרונות נוספים של סוגי יישור שיניים, פנו אלינו לקבלת ייעוץ והתאמה מיטבית של הטכנולוגיה כמענה למצבכם הרפואי ולצרככם האישי.

ההבדל המהותי שקיים בין יישור שיניים לינגואלי לבין היישור ביתר השיטות השונות בא לביטוי בעיקר בפן האסתטי.

קוביות הברזל היושבות על החלק הקדמי של השיניים חשופות לכל, וקשה שלא להבחין באדם המבצע יישור שיניים קלאסי.

הימצאותם של הברזלים בפה גרמה לבני נוער וצעירים שלא לבצע טיפולי יישור שיניים, עקב המראה הלא אסתטי של הגשר. אך כיום, הטיפול הניתן מאפשר פתרון אסתטי.

גם מבוגרים, אשר המראה האסתטי היה חשוב להם, נמנעו לבצע טיפולים כאלו בעבר והחלו לעבור ליישור שיניים לינגואלי.

שיטות ביישור לינגואלי

אחת השיטות הפופולריות ביישור שיניים פנימי היא שיטת incognito. בשיטה הזאת מודבקים הסמכים על החלק האחורי ויוצרים גשר פנימי. 

שיטה זאת מועדפת בעיקר על נוער ובוגרים כיוון שהסמכים מוסתרים ולא ניתן לראות על המטופל כי הוא עובר טיפול ליישור שיניים. הטיפול בשיטה זאת כולל לקיחת מידות מהמטופל ושליחתם למעבדה לצורך הפקת דגם תלת מימד של הפה לשם התאמה אישית של הסמכים למטופל.

שימוש בשיטה זו בארץ מחייב אורתודונט שעבר הכשרה מתאימה ע"י חברת אינקוגניטו.

יתרונות שיטת אינקוגניטו

  • הסמכים עשויים מזהב ועל כן מונעים דלקות וזיהומים שמקורם ברגישויות שונות למתכות.
  • סמכים דקים ונוחים בפה, הרבה יותר מהגשר הקלאסי שכולנו מכירים.
  • מותאם אישית לצורת שיני המטופל – דבר המקל על הדבקת הסמך מחדש במקרה הצורך.
  • החלק הקדמי של השיניים לא נפגע מכתמים שיוצר הגשר המסורתי.
  • שימוש בסמכים פנימיים מאפשר לראות את התקדמות הטיפול בבירור.

יישור שיניים MTM

  • שיטה ביישור שיניים לינגואלי המתאימה למבוגרים וילדים.
  • בשיטה הזאת משתמשים בסמכים קטנים היכולים לקצר את משך הטיפול באופן משמעותי.
  • הגודל של הסמכים מאפשר להשיג נוחות במהלך הטיפול אל מול שיטות יישור שיניים אחרות.  
  • השיטה הזאת זולה משיטות לינגואליות אחרות ומאפשרת סיום טיפול לאחר חצי שנה בלבד.

יישור שיניים לינגואלי מחיר אטרקטיבי

יישור שיניים לינגואלי, או בשמו האחר יישור שיניים פנימי נועד לבצע את הפרוצדורה ללא פגיעה באסתטיקה (הזמנית) של השיניים והפנים. כלומר, המטרה מושגת אבל לאורך כל תקופת התהליך לא ניתן לראות את הגשר הפנימי המותקן על השיניים. הפתרון הנ"ל מיועד לאנשים אשר רוצים להיראות במיטבם גם בעת הטיפול במחיר מנצח. יותר מזה, הוא מעודד אנשים וצעירים שחששו מהסיבה האסתטית לבצע אותו. למידע נוסף, פנו אל מרפאת השיניים של דר' קלריסה מור-גן.

יישור שיניים לינגואלי – לעומת קדמי

יישור שיניים לינגואלי מסתיר את התהליך, ולדעת אורתודנטים רבים, הוא לא פחות יעיל למרות הטכניקה והעובדה שהשיניים נאחזות רק בצד הפנימי. בסופו של דבר משיגים את המטרה ביתר נינוחות נפשית. הצורך ביישור שיניים חיוני ממספר סיבות שחלקן רפואיות. שיניים עקומות לא מבצעות את חיתוך האוכל ולעיסתו בצורה האופטימאלית. כאשר השיניים עקומות וצפופות יש קושי רב לנקות ביניהן והדבר תורם להתפתחות דלקות, עששת ועוד, ובסופו של דבר, עלול לגרום לנסיגת חניכיים שנחשבת לתהליך בלתי הפיך. בנוסף, הן אינן מאפשרות סגירת לסת בצורה מושלמת. הצורך האסתטי ברור וכל אחד, ובוודאי, נערה או אישה תרצינה שהחיוך שלהן יראה מערכת שיניים נאות ומושלמות. התהליך מקובל מאוד על צעירים בגיל ההתבגרות, אבל הטכנולוגיות הקיימות תורמות לכך שגם מבוגרים רוצים לעבור אותו למען שדרוג איכות חייהם.

תהליך יישור השיניים בשלב בו מתקבלת ההחלטה לבצע אותו. בשלב הראשון לוקחים מידות של מערכת השיניים הפגועות באמצעות תבנית יציקה שעל פיה נבנה הגשר במעבדה ייעודית. ההתאמה האישית מחייבת עבודה מקצועית רבה אבל מאפשרת קבלת תוצאות נהדרות. לאחר שהגשר מגיע, יוזמן המטופל למרפאה ושם הוא יותקן על ידי הדבקה לחלק הפנימי של השן. בנוסף, יותקן בין הסמכים חוט מתכת דק ואלסטי המחזיק את הכול יחד. בעת ההתקנה יקפיד הרופא שהוא יונח היטב ולא יגרום להפרעה בעת סגירת הלסת. לאחר ההתקנה חייב המטופל לשמור במשך מספר ימים ראשונים על כללים שונים, ובין היתר, אכילת מזון רך והימנעות ממזון קשה אשר עלול לפגוע בגשר ולגרום לו נזק. מעבר לאסתטיקה, יש יתרון נוסף בעובדה שההתאמה היא מדויקת ואיננה פוגעת בשן עצמה ולא יוצרת דלקות סביבה.

יישור שיניים במרפאת מומחים

מומלץ לבצע פרוצדורה זאת אצל אורתודנט מקצועי ובמרפאת מומחים בעלת מוניטין. הדבר יבטיח שירות מקצועי עם יחס אישי לכל לקוח, ותיק כחדש.

Translate »