רח' הירדן 91, רמת גן

מהן הסיבות לדימום מהחניכיים?

התמודדות עם דימום בחניכיים

נדמה לכם שאתם שומרים על היגיינת הפה ובכל זאת אתם סובלים מדימום בחניכיים? הסיבות ומה מומלץ לעשות לפניכם.

דימום בחניכיים נראה לרבים מאיתנו כדבר רגיל וטריוויאלי שמתרחש אצל כל אחד מאיתנו כמעט. לעיתים הדימום מתרחש בעת צחצוח השיניים ולעיתים במצבים רגישים יותר- בחיכוך עם אביזר חיצוני כלשהו.

גם אם זה נראה לכם טבעי, רגיל ונורמלי, דעו כי לא כך הדבר צריך להיות. דימום בחניכיים הוא עניין לא טבעי ומאותת על דלקת חניכיים ודורש טיפול מיידי.

מה הם הגורמים לדימום בחניכיים ומה כדאי לעשות?

סיבות רבות עלולות להביא לדימום בחניכיים, חלקם מצויות בקרב רבים וחלקם לא. אם אתם מאלה שלא מצחצחים שיניים באופן תמידי ועקבי, או אם אתם לא מקפידים לנקות בעזרת חוט דנטאלי את אזורי השן הפנימיים או שאינכם עושים זאת בצורה נכונה, עלולה להיווצר לכם מחלת חניכיים תוך היווצרות של פלאק סביב השן.

מלבד זאת, אוכל לא בריא, הרגלי עישון וכדומה עלולים לפגוע בחניכיים, כיוון שבמקום מינרלים וויטמינים טבעיים ובריאים לגוף ולחלל הפה מוכנסים חומרים מזיקים ופוגעים בחניכיים עד כדי דלקת של ממש.

כמו כן, מערכת חיסונית נמוכה פוגעת גם היא במצבם של החניכיים. מערכת חיסונית נמוכה עלולה להתרחש ממתחים נפשיים, תזונה לקויה וחוסר בפעילות גופנית.

אם אתם מקפידים על כל אלה, בדקו האם אתם נוטלים תרופות בעלות תופעות לוואי או גשו להתייעץ.

 

סיבות נוספות לבעיות חניכיים – הבדלים בין אישיים

כמעט בכל תחום בחיינו כל אדם מושפע בנוסף לכל העניינים הסביבתיים גם מהגנטיקה הטבעית, הללו יכולים להשפיע גם על בריאות הפה.

כך גם בבעיית הדימום בחניכיים – לעיתים נדמה שאדם אחד משקיע מאד בצחצוח והיגיינת הפה עד שהחניכיים אינן מדממות ואילו אדם אחר שמטפח את החניכיים שלו פחות או אפילו בכלל לא, הם נשארות נקיות ובריאות.

מדוע זה כך? הסיבה לכך אכן טמונה בנטיות גנטיות מולדות של רמת חוזק החניכיים. עם זאת, הגיל יכול לעשות את שלו גם אצל אנשים בעלי חניכיים חזקות ולפתע אדם עשוי לגלות שנוצר אצלו דימום מצחצוח בלבד.

טיפול רפואי לדימום בחניכיים

מצבים של דימום מהחניכיים מראים כי חלל הפה שלכם זקוק לניקוי, אוורור ולטיפול שיננית כמו הסרת אבנית. רופאי השיניים והשינניות מספקים מענה באמצעות סילוק האבנית וניקוי החניכיים.

Translate »