רח' הירדן 91, רמת גן

היגיינה וסטריליזציה במרפאות שיניים

על חשיבות ההיגיינה והסטריליזציה בסביבה רפואית:

לכלוך, זיהומים וחיידקים יכולים להיות גורמים המאיימים על הבריאות ואפילו על החיים. לפני שנים רבות הועלתה תהייה בנוגע לתמותה רבה באחד מבית החולים באירופה. אחרי מחקרים, התבוננות וחשיבה רבה נמצא כי סיבת המוות הייתה חוסר היגיינה וסטריליזציה של הצוות בבית החולים. בסביבה רפואית נתונים המטופלים במצב רגיש ביותר. למשל, במרפאת שיניים ידי הרופא נתונות בפיו של החולה. כיום, באמצעות המדע אנו יודעים כי ידיים שאינם נקיות דיין הנמצאות בפי החולה יכולות ליצור הדבקה באי אלו נגיפים וחיידקים. כמו כן, הזרקות של חומרים שונים ללא סטריליזציה מתאימה הן גם בגדר מצבים המסכנים חיים.

כיצד שומרים על היגיינה וסטריליזציה במרפאות שיניים?:

כדי לענות על השאלה נתבונן בנפרד בשלושה היבטים מרכזיים לעניין זה. היבט הציוד, היבט המטפל והיבט המטופל. טיפול פרטני במצב ההיגיינה והסטריליזציה בכל אחד מאלו קשור בקשר ישיר וחד משמעי למצבו הפיזי של החוזה ולשמירה על בריאותו והגנה עליה.

  • היבט הציוד:

במרפאות שיניים מתקדמות כל מרכיב ומרכיב בציוד מקבל יחס מיוחד ולא בכל הקשור לניקיון וסטריליות. לכן, הציוד כולו נשטף ומחוטא מחדש בין כל טיפול אחד לאחר. כמו כן, החלפת ציוד לציוד חד פעמי, סטרילי ואישי נעשית פעמים רבות כדי ליצור מצב שבו הסטריליות במרפאת שיניים שמורה אפילו יותר.

  • היבט המטפל:

רופא השיניים צריך ללבוש חלוק השייך למרפאה ומגן על המטופל מאי אלו מזיקים שעלולים להיות על הבגדים שאיתם הרופא מגיע. כמו כן, הרופאים במרפאות שיניים מעולות משתמשים בכפפות סטריליות עבור כל מטופל ופרוצדורה בנפרד. כמו כן, המודעות הינה גבוהה ולכן בטרם כל טיפול מתבצעת סטריליזציה לידיים כך שהן שמורות מפני מזיקים.

  • היבט המטופל:

לרוב, האחריות על ההיגיינה ומצב הסטריליות נתון לאחריות המטפל. יחד עם זאת, גם מטופל יכול לסייע בשטיפת פיו וידיו לפני הכניסה למרפאה.

 

מרכז רב תחומי לרפואת שיניים:

במרכז הרב תחומי לרפואת שיניים מזמינים אתכם לקבל טיפול שיניים מעולה בתנאים המגנים עליכם מפני מזיקים ומאפשרים רמה מעולה של סטריליות והיגיינה בטיפול. כל אלו שומרים על הבריאות וכן מעניקים תחושת נינוחות ונעימות בטיפול.

Translate »