רח' הירדן 91, רמת גן

הקצעת שורשים

הקצעת שורשים לדלקות חניכיים חריפות

רבים הם האנשים שזקוקים לטיפול נגד דלקות חניכיים שונות, אך כאשר ישנם חיידקים ואבנית אשר חודרים את השן לכיוון השורש, פוגעים בו ועלולים לגרום לאובדן השן, יש לעבור טיפול של הקצעות שורשים.

הקצעות שורשים או בשמם השני גרידת חניכיים הוא טיפול שמציל את חיי החניכיים שלנו אך נצרך רק במצבים מסוימים ובדרך כלל כאשר מופיעה דלקת חניכיים חריפה.

מתי מבצעים טיפול זה וכיצד?  כל המידע במאמר שלפניכם.

מה זה הקצעת שורשים?

הקצעות שורשים הינו תהליך של גרידת חניכיים, בו נערך מעין טיפול ניקיון, אך עמוק ומאסיבי הרבה יותר מהרגיל.

בטיפול הקצעות שורשים רופא השיניים מעמיק לניקיון החלקים האחוריים והפנימיים של כיסי החניכיים וכן מגיע עד אזורים בעומק החניכיים עצמם.

איזה מצב דורש טיפול של הקצעת שורשים?

דלקת בחניכיים מוכרת כמעט לכולנו. אין כמעט אדם שלא חווה דלקת חניכיים בשלב כלשהו בחייו. אך עם זאת לא ניתן לומר שכל אחד זקוק לטיפול אגרסיבי כמו זה של הקצעות שורשים.

טיפול הקצעות שורשים נדרש רק כאשר דלקת החניכיים מוגברת ומחריפה, דלקת כזו שמפתחת כיסים בחניכיים ופוגעת בכל רקמות החניכיים שאוחזות את השן, בתמיכה שלה וכדומה.

לעיתים מגיעים למצב של כיסים עמוקים במיוחד אשר לא מאפשרים אפילו טיפול של הקצעות שורשים רגיל אלא יש צורך לשלבו בניתוח חניכיים לבניית עצם השן. כמו כן, במקרים מסוימים יש צורך להפשיל את החניכיים על מנת להצליח להגיע לעומק הכיסים.

כיצד מבצעים הקצעת שורשים?

אם מדובר בדלקת חריפה במיוחד לא מתחילים לרפא את כל אזורי החניכיים הדלוקים אלא ממתינים ומבצעים את העבודה עם הפסקות, שלב אחרי שלב. בטיפול עצמו- לאחר הרדמה מקומית בוחרים באזור אחד או שניים מתוך ארבע ובהם מתמקדים לשלב ראשוני.

בשלב זה מבצעים הסרה של האבנית משורש השן, את הרקמות שסוחבות את הדלקת בכיסים ומבצעים החלקה של אזור השורש וכל זה באמצעות כלי מתאים הנקרא מגרד. לאחר מכן מבצעים ניקוי כללי של כל החיידקים והמזיקים שמוסיפים להחרפת הדלקת ולהיווצרותה.

כמה זה כואב והאם ניתן לגמור את הטיפול בבת אחת?

אורך ורמת הכאב של הטיפול תלויה בחריפות הדלקת, בעומק כיסי החניכיים ובפרמטרים דומים. במקרים חמורים רופאי השיניים אינם מבצעים את הטיפול בכל אזורי הפה, שכן תוכלו למצוא את עצמכם מותשים, כאובים במיוחד ועמוסים.

לכן, חלוקת העבודה לפי חלקי הפה מפחיתה מעט מהעומס על הפה בזמן הטיפול ומשפרת את ההרגשה שלכם. ישנם מקרים של בעיה קלה בהם ניתן לבצע את כל הטיפול ביום אחד ובטיפול אחד.

הקצעות שורשים – ניקוי שורש

הקצעת שורשים הינו טיפול שנועד לנקות את אזור שורשי השיניים אשר מאופיין בדלקות מקומיות ובבעיות שונות. הטיפול הנ"ל הינו מורכב יותר מאשר ניקוי שגרתי אצל השיננית ובגלל מורכבותו יש צורך לעשות אותו על ידי הרדמה מקומית. הטיפול עצמו נעשה, בדרך כלל, על ידי שיננית המתמחה בכך ואת ההרדמה מבצע הרופא בעצמו. הפרוצדורה נועדה לפתור מצב בעייתי כדי למנוע הידרדרות מצב החניכיים והלסת עד כדי צורך בפרוצדורות קיצוניות יותר כמו עקירת שיניים עקב הריסתן, או ניתוחי לסת שונים ומורכבים. לרוב הטיפול יעיל, ואכן, מונע הידרדרות מצב מערכת השיניים. למידע נוסף, פנו אל מרפאת השיניים של דר' קלריסה מור-גן.

הקצעת שורשים – הסימפטומים של המחלה וטיפול

הקצעת שורשים, או בשמה האחר, גרידת חניכיים, נדרשת כאשר נוצרים כאבים בחלל הפה, בעת דימומים חוזרים ונשנים, בעקבות ריח רע שבא חולף גם לאחר צחצוח שינים ועוד. הסיבות לכל אלו היא מחלת או דלקת חניכיים שנגרמה עקב הזנחה, חבלה, גנטיקה או מסיבות אחרות. הבעיה מופיעה בשורשי השן ו/או בעצמות הזעירות המקבעות אותה ומונעות ממנה נשירה לא צפויה. תהליך היווצרות הדלקת הדרגתי ובמהלכו נוצרים כיסים עמוקים אשר מכילים חיידקים ועלולים לגרום להרס העצמות וערעור השורשים עצמם – עד כדי סכנה מוחשית לנשירת השיניים, ובמקרים חמורים, לנזקים ארוכי טווח לבריאות חלל הפה.

תחילת הטיפול עצמו מתבצע בהרדמה מקומית. הרופא מזריק מינון מסוים של חומר מרדים לאזור הטיפול מכל עבריו על מנת שהמטופל לא יחוש כל סוג של כאב. היא מאפשרת טיפול יסודי. לאחר מכן, מבצעים את הניקוי באמצעות מכשירים מתקדמים אשר מצליחים להיכנס לכל האזורי הבעייתיים הפנימיים. כל טיפול אורך עד כשעה כולל זמן ההרדמה. מקובל לבצע מספר טיפולים באזורים שונים של החניכיים כדי להיפטר מהבעיה בצורה מושלמת. כל טיפול ייעשה במועד אחר ולאחר שהמטופל יתאושש מהקודם.

טיפול הקצעת שורשים מחיר משתלם במרפאת מומחים

מומלץ לבצע את הקצעת השורשים במרפאת השיניים של דר' קלריסה מור-גן. טיפול יעיל ומקצועי יעצור את התקדמות המחלה ויבטל צורך בעקירות שיניים ובטיפולים כואבים ויקרים יותר. מעבר לכך, מומלץ לבצע טיפולי שיננית על בסיס קבוע של לפחות פעמיים בשנה כדי לשמור על בריאות הפה. במרפאת מומחים יספקו מידע שוטף, יבצעו כל טיפול במקצועיות רבה ועם יחס אישי לכל לקוח.

Translate »