רח' הירדן 91, רמת גן

הרמת סינוס

הפתרון למחסור בעצם

בשנים האחרונות נפוצו מאוד השתלים הדנטליים אשר אלו מחליפים בהצלחה את השיניים התותבות. השיניים האלו לא תמיד יושבות טוב על החניכיים, הן דורשות טיפול עקבי ויומיומי ולא תמיד נוח אתם.

אז האם כולם יכולים ליהנות משתלים דנטליים? הודות האופציה של הרמת סינוס פתוחה במרכז – זה אפשרי!

השתלים הדנטליים נהנים מפופולאריות רבה בשנים האחרונות כאשר מדובר למעשה בתחליף שהוא הכי קרוב לשיניים הטבעיות שלנו. השתלים מחוברים היטב ללסת, הן לא זזות, מתפקדות ממש כמו שיניים מהבחינה הפרקטית וגם מהפן האסתטי. הבעיה היא שפעמים רבות ישנה בעיה עם הטיפול בעקבות מחסור בכמות העצם. הדבר קורה בעיקר בשיניים הפנימיות העליונות. אם ישנה ספיגת עצם מוגברת הרי שהלסת ורקמת החניכיים יתקשו לקלוט את השתל והם לא יוכלו להחזיק את המבנה עם השן המורכבת על השתל. במקרה כזה קיים החשש שהשתל יחדור אל חלל הסינוס.

כאשר השתל חודר אל חלל הסינוס עלולה להיווצר דלקת סינוסיטיס. אז נכון שעל הדלקת אנחנו יכולים להתגבר בעזרת אנטיביוטיקה מתאימה אך הבעיה תישאר. השתל פשוט לא יוכל להיקלט בעצם הלסת. אז מה הפתרון? הרמת סינוס פתוחה במרכז.

הרמת סינוס פתוחה במרכז – כדי לאפשר לשתל להיקלט

אז במקרים מעין אלו ישנה אפשרות לבצע הרמת סינוס פתוחה בתל אביב או לחילופין הרמת סינוס סגורה.

מה זה בעצם הרמת סינוס?

מדובר למעשה בפעולה של עיבוי העצם בחלל הסינוס כך שהיא תוכל לקלוט היטב את השתל הדנטלי. קיימים כמה טכניקות ושיטות שונות לצורך כך. מרפאת השיניים ברמת גן מציעה ומתאימה לכל אחד את הטיפול הכי מתאים עבורו. אם זה השתלת חניכיים בתל אביב, השתלת עצם בחניכיים במרכז הרמת סינוס פתוחה במרכז ועוד.

הרמת סינוס פתוחה בתל אביב – זוהי למעשה החדרה של תחליף עצם אל חלל הסינוס וכך ניתן לבצע את השתלת השיניים.

השתלת חניכיים בתל אביב, השתלת עצם בחניכיים במרכז וכל מה שקשור להשתלת שיניים – זה מרפאת השיניים ברמת גן! כי אצלנו ב-ABC DENT מספקים מענה לכל אחד, לכל צורך ובכל מצב!

הרמת סינוס בשיטת I RAISE

מדובר בהליך חדש של הרמת סינוס אשר לא דורש התערבות כירורגית מקיפה ומאפשר לבצע השתלה במקום בו חסרה עצם.

ההליך בעצם משלב בין בניית עצם לבין החדרת שתל ומתבצע באופן ממוחשב. הוא מתאפיין במינימום כאבים ודימום ומאפשר למטופל לחזור לשגרת היום באופן כמעט מידי.

הרמת סינוס בשיטה המסורתית לעומת שיטת I RAISE

כאשר מבצעים תהליך של הרמת סינוס בשיטה הרגילה, יש צורך בהתערבות כירורגית מורכבת.  על הרופא ליצור פתח בחניכיים באמצעות חיתוך ויצירת "חלון לטראלי" בעצם אשר מייצרת הפרדה בין הסינוס לפה. לאחר מכן מזריקים תחליף עצם לחלל הקיים ומבצעים תפירה של החתך.

לאחר כמספר חודשים מבצעים ניתוח נוסף בו מחליפים את החומר שהוזרק בתחליף עצם ייחודי. לעומת זה, בשיטת i raise  מתבצע תהליך הרמת הסינוס דרך השתל הדנטלי ובאמצעותו ועל כן אין צורך בחיתוך החניכיים.

הרמת סינוס בשיטת i raise  מבטיחה מינימום סיבוכים ותופעות לוואי ומקצרת באופן משמעותי את שהותו של המטופל על כיסא הרופא. קיצור השהות נובע מכך שבשיטת זו השתל מוחדר לפה בזמן השתלת העצם ואין צורך לחזור על התהליך פעם נוספת.

הרמת סינוס בשיטת I RAISE – שלבים

חדירה לרצפת הסינוס

השלב הראשון בטיפול הרמת הסינוס בשיטת i raise  הוא חדירה לרצפת הסינוס אשר נעשית באמצעות מקדחים מדויקים ומותאמים למטופל.  החדירה העדינה מחליפה את החיתוך ומבוצעת במירב העדינות.

החדרת מי מלח

השלב הבא בטיפול הוא הפרדת הרקמה. בעוד שבשיטה המסורתית על הרופא היה לייצר חלון לטראלי באמצעות חיתוך, בשיטה החדשה מופרדת הרקמה באמצעות מי מלח המוזרקים ישירות למקום דרך השתל שהוחדר לעצם הלסת הקיימת. תפקידו של המלח הוא להרים בעדינות את הרקמה ולשמור על שלמותה.

הזרקת תחליף עצם והצבת השתל

השלב האחרון בשיטת i raise   הוא הזרקה של תחליף עצם, דרך השתל, וקיבוע השתל בתוך העצם.  לאחר כמספר חודשים ניתן לבצע כתר במקום הטיפול לאחר שהרקמה והעצם יתחדשו ויקבעו את השתל במקומו.

סרטון הדגמה להשתלה בשיטת I rase

שתל I RAISE
הרמת סינוס I RAISE

הרמת סינוס פתוחה לפני השתלת שיניים

הרמת סינוס פתוחה בשיניים היא פעולה כירורגית מורכבת, שנעשית על ידי מומחים לרפואת שיניים בד"כ כתהליך מקדים טרם השתלת שיניים. במרכז הרב תחומי לרפואת שיניים תוכלו לבצע ניתוח הרמת סינוס על ידי רופאים מומחים, בצורה מקצועית ומדויקת ובמינימום סיכון. קיראו כאן את כל המידע אודות ביצוע הרמת סינוס, מתי יש צורך בביצוע הרמת סינוס ומהם שלבי הטיפול השונים בתהליך.

ניתוח הרמת סינוס – מתי יש צורך בביצוע הרמת סינוס פתוחה?

כאשר מבצעים התקנה של שתלים דנטליים, יש לעיתים קרובות צורך בביצוע של פרוצדורה בשם ניתוח הרמת סינוס, שמטרתה לספק די עצם בלסת, על מנת להבריג לתוכה את השתלים הדנטליים. הליך זה מבוצע על ידי רופא שיניים מומחה והוא הליך ניתוחי לכל דבר.

הסינוס המקסילרי הוא חלק ממערכת של חללי אוויר אשר קיימות בגולגולת, והוא ממוקם לצד האף, מעל לשיניים הטוחנות. ככל שהאדם מתבגר, הסינוסים, כלומר חללי האוויר, גדלים, וכמות העצם בלסת העליונה פוחתת. כאשר יש צורך בשתלים בלסת העליונה, לרוב יש צורך בתהליך של ניתוח הרמת סינוס, על מנת לחשוף די עצם לביצוע הפרוצדורה.

הרמת סינוס פתוחה

במקרים מסוימים, עולה הצורך לבצע הרמת סינוס פתוחה. הדבר קורה כאשר יש פחות מ-8 מ"מ עצם לצורך השתל, ואז תבוצע הרמת סינוס פתוחה. הרמת סינוס פתוחה מתבצעת באמצעות פתח בחניכיים ויצירת "חלון לטראלי" אשר מפריד בין הסינוס לבין הפה. לאחר פתיחה של מעטפת הסינוס מוחדר לאזור תחליף עצם, ולאחר מכן סוגרים את הסינוס ותופרים מחדש את החניכיים.

לאחר כחצי שנה מבצע הכירורג פה ולסת ניתוח חוזר, שבו מחליפים את תחליף העצם שהוחדר בניתוח הראשון, בעצם חזקה יותר, אשר מתאימה לביצוע של שתלים. הרמת סינוס פתוחה היא למעשה הליך ניתוחי לכל דבר, ומומלץ מאד לנוח אחריו מספר ימים, כמו לאחר כל ניתוח אחר.

מרכז רב תחומי לרפואת שיניים – המקום המקצועי לביצוע הרמת סינוס פתוחה

המרכז הרב תחומי לרפואת שיניים, בהנהלת ד"ר ק. מור- גן, הוקם לפני למעלה מ-20 שנה. מטרתו של המרכז, לרכז במקום אחד את המומחים הגדולים בתחומים השונים של רפואת השיניים.

במרכז כל מטופל יכול לקבל את הטיפול הטוב ביותר והמקצועי ביותר, מבלי לנדוד מרופא לרופא על מנת לחפש ולמצוא את המומחה המתאים לבעיה שלו. במרכז הרב תחומי לרפואת שיניים תוכלו לבצע טיפולי שיניים מכל הסוגים, החל מניקוי אבן מהשיניים וביצוע סתימות פשוטות, ועד להרמת סינוס פתוחה בשיניים והשתלות שיניים מורכבות.

קבעו פגישת ייעוץ במרכז הרב תחומי לרפואת שיניים וקבלו טיפול מקצועי ויסודי מקיף במקום אחד!

מידע נוסף על הרמת סינוס

Translate »