רח' הירדן 91, רמת גן

חידוש טיפול שורש

מה הן הסיבות במקרה של טיפול שורש חוזר?

הסיבות לביצוע טיפול שורש חוזר יכולות להיות כתוצאה מתהליך דלקתי בקצה השורש או מטיפול שורש לקוי.

לעיתים בכדי להציל את השן יהיה צורך בשילוב טיפול כירורגי הקרוי "אפיסקטומי וסתימה רטרוגרדית".

במהלך חידוש טיפול שורש חודרים כירורגית לתוך עצם השן, חותכים את חוד השורש הנגוע, מנקים את העצם הפגועה, מוציאים את הרקמה הנגועה וסותמים את קצה השורש בסתימה קטנה. מיותר לציין עד כמה חשוב שרק מומחה לטיפולי שורש המתמחה ברפואת השיניים יבצע טיפולים אלה.

מה הם התופעות הנפוצות לאחר חידוש טיפול שורש?

יכול להופיע דימום באזור השן המטופלת. בנוסף, לאחר טיפול שורש השן נקטעת אספקת הנוזלים ונגרם שינוי אופטי בשבירת האור ובהחזרתו לאיזון המינראליים מהם בנויה השן- הדבר זה יכול להעניק לשן גוון אפרפר.

באילו חומרים משתמש הרופא במקרה של טיפול שורש חוזר?

חומרי שחזור טובים הינם מתכתיים ומשתקפים בגוון אפור. הדבר נכון לגבי כל שן, אך מודגש בשיניים לאחר טיפול שורש. חומרי סתימת השורש עלולים לתרום את חלקם בהשחרת השן בהיותם מכילים מלחי מתכות.

בחלק זה יכול רופא שיניים לתרום ולהשפיע: אם ינקה במהירות ובקפדנות את עודפי ושרידי חומרי המילוי של סתימת השורש מתוך השורש של השן.

תחזוקת השן לאחר טיפול שורש

לאחר טיפול שורש ישנו סכנת שבר לשן. השן הופכת לפריכה יותר, בנוסף למה שהייתה לפני הטיפול. ישנו חשש להיווצרות שבר בשן העלול להסתיים בעקירה ולאחר מכן בהשתלת שן.

אחרי ביצוע פעולה של חידוש טיפול שורש השן מנותקת מאספקת כלי דם ועצבים מסוימים, אולם היא יכולה לתפקד בפה גם עשרות שנים ללא צורך בהשתלת שיניים שתחליף את השן שעברה טיפול.

השן אינה מרגישה יותר תחושה של קור או חום וכן טעמים חזקים. אולם היא מרגישה את הלעיסה, נקישה או כאב.

פנו בהקדם האפשרי לקבלת טיפול לחידוש טיפול שורש במקצועיות וביעילות! אל תהססו לפנות למומחים בתחום רפואת השיניים לביצוע חידוש טיפול שורש. 

במרכז לרפואת שיניים ברמת גן, תיהנו משרות אדיב ומסור מהטובים והמובילים בתחום.

Translate »