רח' הירדן 91, רמת גן

טיפול שורש לילדים

טיפול שורש לילדים

ילדים ורפואת שיניים הם לא שילוב מוצלח במיוחד. קשה מאד לשמור על בריאות השיניים של ילדים, ואילו טיפול בהם אצל רופא שיניים גם הוא עניין מורכב אשר דורש מיומנות רבה מאד מצד הרופא.

לכן רצוי ומומלץ לבחור ברופא מיומן בביצוע טיפול שורש בילדים, אשר יבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר ולא יפתח חרדה דנטלית אצל ילדכם.

טיפול שורש בשן חלב

טיפול שורש הוא אחד מטיפולי השיניים שנועדו לטפל בחורים בשיניים שהעמיקו עד למוך השן והגיעו לתעלות השיניים.

אצל מבוגרים, מדובר בסילוק של מוך השן ובטיפול בשורש השן עצמה. לאחר טיפול שורש יש לבצע מבנה ולהניח כתר.

אולם כאשר מדובר על טיפול שורש לילדים, העניין שונה מעט, מפני שעד גיל 12 – 13 עדיין יש לילדנו שיני חלב (שעתידות להתחלף כמובן), והורים רבים מתלבטים האם כדאי ונכון לבצע בהן טיפולים, או שיתחלפו להן ואז נטפל אם צריך.

הרי שכאן קיימת טעות ביסודה, מכיוון שאם לא נטפל נכונה בשיני החלב, הדבר ישפיע גם על תחלופת השיניים ומכאן יש חשיבות גבוהה לטפל (אם יש צורך ועל פי החלטת הרופא) גם בשיני החלב, ובזמן !!!

לכן, לעיתים אין מנוס מטיפול שורש בשן חלב, אך זאת כמובן רק לאחר התייעצות עם רופא השיניים.

מהו טיפול שורש לילדים?

שיני החלב של ילדים אינן בעלות שורש ממשי משלהן. מוך השן גדול מאד ביחס לגודלן של השיניים, שהן קטנות מאד, ולכן, למעשה, כל חור בשן אצל ילד עשוי להגיע בקלות לטיפול שורש. טיפול שורש לילדים נקרא גם קטיעת מוך.

כאשר העששת אכן קרובה מאד למוך השן אצל ילדים, או שיש הרס גדול מאד של כותרת השן, מבצעים טיפול שורש בשן חלב, שבו מסלקים את מוך השן, אך בניגוד לטיפול שורש רגיל, לא נוגעים בתעלות השורש של השן, אלא שמים במקום חומר מיוחד הממית את שאריות המוך.

החומר הזה רעיל, ויש סכנה שהוא ידלוף החוצה מן השן, ולכן בכל מקרה של טיפול שורש לילדים, חובה להניח כתר טרומי על השן שעברה את הטיפול. כתר טרומי יכול להיות אפור או לבן, על פי הצורך.

מדובר בכתר "זמני-קבוע", כלומר הוא אינו מבוצע באופן מדויק על פי מידה, ונועד להחזיק מעמד במקומו די זמן עד ששן החלב תנשור והשן הקבועה תגיע במקומה.

במרכז הרב תחומי לרפואת שיניים ברמת גן, מתבצעים כלל טיפולי השיניים תחת קורת גג אחת, ע"י רופאים מומחים ומיומנים בתחומם. אנו מתמחים בטיפול בחרדה דנטלית, לטובת שיתוף פעולה מלא מצד המטופלים.

Translate »