רח' הירדן 91, רמת גן

יישור שיניים או ציפויי חרסינה?

יש לקחת בחשבון מספר גורמים כאשר מחליטים על סוג הטיפול לבחירת טיפול שיניים למטרות אסתטיות.

בעבר כשעשינו יישור שיניים היה צריך להסתמך על מכשירים מגושמים לאורך זמן כדי להתאים את השיניים, מראה המכשירים על השיניים לא היה יפה, והיו גם בעיות בתחזוקת השיניים.

ציוד אורתודונטי מתקדם

בשנים האחרונות פותחו סוגי מכשירים אורתודנטיים שאינם מהווים בעצמם מכשול אסתטי, סוגי מכשירים ליישור שיניים בצורת קשתות שקופות או סוגי מכשירים אשר מותקנים בתוך השיניים ואינם נראים כלל.

כיום, טיפול יישור שיניים לוקח פחות זמן, ובעזרת תכנון טיפול ממוחשב ומכשור משוכלל, במקרים רבים ניתן לסיים טיפול יישור שיניים תוך מספר חודשים.

למרות זאת, תוך כשבועיים של טיפול, תוכלו להגיע לחיוך מושלם בעזרת ציפויי חרסינה ושיניים לבנות המסתדרות בצורה מושלמת בקשת שלך, וזה הפיתוי לבחור באפשרות זו.

ציפוי פורצלן באמצעות תכנון ממוחשב

טכנולוגיית ציפוי קרמי מתקדמת יכולה להתאים את התוצאות לדרישות המטופל ולצרכיו האסתטיים, ובעזרת תכנון ממוחשב ניתן לחזות מראש כיצד תיראה התוצאה הסופית בפה.

דור חדש של חומרי חרסינה בשילוב תכנון ממוחשב קפדני יכול להגיע לתוצאות הטובות והיפות ביותר תוך הסרת הכמות הקטנה ביותר של חומר שיניים מהשיניים, אך עדיין צריך להסיר שכבת חומר דקה מחזית השן (לפעמים לא כל החלק הקדמי של השן, אך רק אותם אזורים הבולטים מקשת השיניים) זאת בניגוד לניתוח יישור שיניים, המשמר את השיניים המקוריות מבלי לגרום נזק.

האם ציפויי חרסינה צריכים שיניים ישרות?

כמובן, קל יותר לשמור שיניים במצב הנכון בקשת לאחר תהליך היישור מאשר "ליישר" במראה אך עדיין יש שיניים שאינן ממוקמות נכון בקשת, וקשיי ניקוי לא יכולים להיעשות רק בלי ציפוי חרסינה נפתר, ולפעמים אף גדל.

במקרים רבים, יישור שיניים הוא חלק הכרחי בטיפול, אך אינו מספק תוצאות מושלמות בפני עצמו, ולאחר סיום טיפול יישור שיניים נדרש גם ציפוי חרסינה, כמו במקרה של מרווחים בין שיניים, אך מרווחים אלו אינם סימטריים, תיקונים אורתודונטיים עוזרים לצמצם או להשוות מרווחים, כגון מרווח גדול בין שתי שיניים ומרווח קטן בין שתי שיניים סמוכות. במסגרת הטיפול, המהות היא יצירת שיניים סימטריות – נשווה את רוחב הרווחים בעזרת יישור שיניים ולאחר מכן נסגור רווחים אלו בעזרת ציפויי חרסינה.

Translate »