רח' הירדן 91, רמת גן

ניתוח כירורגי בשיניים

יישור שיניים מצריך במקרים מסוימים ניתוח כירורגי בשיניים

הבסיס התומך בשיניים הן הלסת התחתונה והעליונה. אם הלסתות צרות מדי או רחבות מדי, קטנות או גדולות מדי, התוצאה היא אי התאמה כזו, שאינה יכולה להיות מתוקנת על ידי טיפול אורתודנטי בעזרת סמכים בלבד, ואינה יכולה לתקן את הסגר הלקוי.

ההשלכות של סגר לקוי הינן לא נעימות ואף מסוכנות. זה יכול להתחיל בקושי בדיבור ובלעיסה, בשחיקה לא פרופורציונלית של השיניים, ויכול להמשיך לבעיות בחניכיים ובמפרקי הלסת.

מתי נבצע ניתוח כירורגי בשיניים? 

כאשר נדרשת התערבות כירורגית לטיפול במבנה הלסתות ובתיקונן. האורתודונט בונה את הטיפול המשולב, ונעזר במומחים נוספים במידת הצורך.

הבעיות הנפוצות בהתפתחות ויישור הלסתות הן רבות, ונגרמות כתוצאה מתאונה, טראומה, חלקן התפתחותיות וחלקן מורשות.

הבעיות יכולות להיות סנטר אחורי, לסת בולטת מדי (עליונה או תחתונה),  חוסר סימטרייה ופנים מאורכות, חניכיים חשופות מדי מעל השיניים העליונות, שסע בחיך ועוד.

כיצד מתבצע טיפול אורתו-כירורגי?

יתחיל בדרך כלל בטיפול אורתודונטי שמכין את המטופל ומיישר את השיניים. לאחר מכן נקבע תאריך לניתוח, והסמכים או מכשורים אחרים, נשארים בדרך כלל במקומם, זאת כדי לעזור לייצב את השיניים והלסתות.

השלב הבא לאחר הניתוח הוא המשך יישור השיניים לתוצאה הרצויה של מראה פנים החדש.

אמנם טיפול כירורגי נשמע קצת מפחיד ומרתיע, אולם ההשלכות של טיפול כזה יכולות להיות דרמטיות ולשנות את מראה פניכם בצורה משמעותית. תוכלו לחייך, להרגיש טוב עם עצמכם, להרגיש בריאים ומרוצים.

Translate »