רח' הירדן 91, רמת גן

סוגי יישור שיניים

חולמים על שיניים ישרות מושלמות? קבלו הסבר על שיטות ליישור שיניים

חיוך מושלם עם שיניים ישרות ואסתטיות הן החלום של כל אחד ואחת. והיום, בעזרת טכנולוגיות מתקדמות בתחום האורתודונטיה ניתן להגשים אותו ובהתאמה אישית, ולכל גיל.

המודעות בנושא טיפולים אורתודונטיים / שיטות ליישור שיניים, כבר בגילאי ההתבגרות המוקדמים מתפתחת יותר ויותר. על פי רוב, יישור שיניים אינו אך ורק הליך אסתטי אלא גם תהליך הקשור לשמירה על בריאות חלל הפה והשיניים בפרט.

מהו גשר בשיניים ?

גשר בשיניים הוא אחת השיטות ליישור שיניים הנפוצות ביותר. מטרתו של גשר בשיניים כוללת בדרך כלל את צמצום הרווחים בין השיניים, אך יכולה גם להתבצע עבור דחיפה של השיניים פנימה. התקנת גשר בשיניים עשויה להיות לא נעימה עבור המטופל והיא נעשית במקרי קיצון אף בהרדמה.

כאשר מותקן גשר בשיניים, הוא בלתי ניתן להסרה על פי רוב והוא ילווה את המטופל לאורך התקופה שקבע רופא השיניים.

קיימות שיטות ליישור שיניים שונות, החל מגשר חיצוני (קוביות / סמכי מתכת או שקופים) וגשר פנימי (יישור שיניים לינגואלי) ועד שילוב של רסן ראש או צוואר ופלטה לקינוח. על כל זאת ועוד במאמר שלפנינו.

אין ספק כי הטכניקות השונות של גשר בשיניים מספקות מרחב פתרונות מגוון במסגרת שיטות ליישור השיניים. התאמת הטיפול מתבצעת ע"י הרופא המומחה והמטופל בהתאם לצרכים הרפואיים וצרכי המטופל. מכיוון שבגילאים השונים יש צרכים שונים (פסיכולוגיים, אסתטיים, תפקודיים וכו') ודרישות שונות ויש להביא אותן לידי ביטוי במסגרת הטיפול.

כיום, קיימים אף פתרונות הממוקדמים באוכלוסיית הגיל הצעירה, בסגנון גשר קדמי בעל קוביות צבעוניות לילדים בעלי חוש אסתטי מפותח.

סוגי יישור שיניים

יישור שיניים קלאסי

אנו מתכוונים כמובן לשיטה הידועה והמוכרת שנים רבות, של גשר הבנוי מרכיבים מתכתיים (קוביות, סמכים וכו'). שיטה זו הופכת להיות פחות נפוצה בשל היותה מטרד אסתטי.

שיטה זו היא אחת מהזולות בשוק, אך שניים מהחסרונות הבולטים שלה הוא אורך הטיפול והמראה האסתטי הלא מושך.

יישור שיניים לינגואלי

שיטה זו מיישמת למעשה גשר פנימי בשיניים. גשר כזה מאפשר את יישור השיניים אך לא נראה כלפי חוץ. לכן, שיטה זו משמשת בעיקר מבוגרים המעוניינים ביישור שיניים. עם זאת, לא תמיד הפרוצדורה אפשרית ולעיתים רבות היא עולה הרבה יותר כסף.

יישור שיניים לינגואלי מאפשר לחוששים ממראה אסתטי "בעייתי" בזמן הטיפול לקבל פתרון נסתר, שכן הסמכים והקוביות הן פנימיות (כלומר, מאחורי השיניים).

יישור שיניים שקוף

שיטה זו היא בעצם סדרה של טכנולוגיות שמטרתן להסתיר את גשר השיניים ולמנוע מבוכה, או חוסר נעימות של המטופלים ממצבם עד לסיום הטיפול.

  • פתרון אחד הוא בדמות גשר בקדמת השיניים (בשונה מיישור שיניים לינגואלי) אך עם סמכים וקשתיות שקופות (עשויים מחומרים פלסטיים).
  • פתרון נוסף, ידוע בשם יישור שיניים בשיטת אינויזליין (invisalign). כאשר הכוונה היא בעצם בבניית סטים שקופים של מיישרי שיניים (הסטים אינם קבועים), אשר מולבשים כפלטות על השיניים וניתנות להסרה עפ"י צורך.

יישור שיניים בשילוב שתלים

יישור שיניים בשילוב של שתלים דנטליים מיועד לכאלו אשר השיניים המקוריות שלהם נעקרו מסיבה כזו או אחרת והיו זקוקות לתחליף של שתל.

לא תמיד השתל משתלב בצורה מושלמת עם שאר השיניים הטבעיות ולכן לא פעם נדרש צורך ביישור, בדיוק לשם כך קיימת שיטת טיפול זו.

כיום, ניתן לשלב בין סוגי יישור שיניים שונים, למשל, שילוב בין יישור שיניים קלאסי לשיניים מלאכותיות בצורת שתלים דנטליים ולהגיע לתוצאות מושלמות ברמה הגבוהה ביותר.

חשוב לציין שאת הפרוצדורה יש לעשות במרפאות מקצועיות בעלות שם ועם המלצות על מנת לקבל את התוצאה המובטחת.

מהם טווחי המחיר של טיפול יישור שיניים ?

טווח המחירים של יישור שיניים באופן כללי אינו זול במיוחד אך אין ספק שהוא שווה את ההשקעה. מדובר על סכומים הנעים בין אלפי ועשרות אלפי שקלים כאשר המחירים משתנים בין מרפאה למרפאה ובין שיטות הטיפול השונות.

הסוד וההמלצה הרווחת בתחום של שיניים הוא לאו דווקא ללכת על פי המחיר הזול ביותר, אלא על פי רמת המקצועיות, הניסיון וההמלצות על רופא השיניים המדובר. שכן חיונית ביותר היא הכרת הרופא את הטכנולוגיות השונות והתאמתן לצרכי כל מטופל.

קיימים פתרונות נוספים של סוגי יישור שיניים, פנו אלינו לקבלת ייעוץ והתאמה מיטבית של הטכנולוגיה כמענה למצבכם הרפואי ולצרככם האישי.

Translate »