רח' הירדן 91, רמת גן

רפואת שיניים לילדים וטיפים חשובים נוספים

טיפול שיניים לילדים הוא הגדרה מקיפה של כל סוגי הטיפול בילדים מגיל שנה (הגיל הממוצע בו בוקעת השן הראשונה) ועד גיל 18. תחום טיפולי זה נקרא פדודונטיה והוא מתמחה בתחום רפואת השיניים, לצורך טיפול שיניים בילדים חשוב שיבוצע ע"י רופא שיניים לילדים ברמת גן או בכל עיר אחרת על מנת לוודא שמומחים בתחום רפואת השיניים יפקחו התפתחות השיניים לאורך זמן ובריאות חשוב לציין כי ההתמחות ברפואת שיניים לילדים מחייבת הכשרה מיוחדת כחלק מההתמחות בתחום תוך שלוש וחצי שנים מסיום לימודי רפואת שיניים.

טיפול שיניים לילדים על בסיס גיל בפועל

טיפול שיניים לילדים באמצעות רופא שיניים לילדים ברמת גן או בכל עיר אחרת בישראל מתאים לפעוטות, ילדים ובני נוער, אופי וסוג הטיפול נקבעים בהתאם לגילו בפועל של הילד.

פעוטות בגילאי שנה עד 3 שנים – בגילאים אלו מתבצע מעקב אחר בקיעת השן הראשונה במסגרת ביקורים קבועים אצל רופא השיניים. על מנת לאבחן בעיות מתפתחות בשיניים, חשוב להגיע באופן קבוע לרופא שיניים המתמחה ברפואת שיניים לילדים.

מגיל 3 עד 8 שנים – בגילאים אלו מומלץ להמשיך במעקב אחר בקיעת שיני החלב, כאשר בקיעת כל שיני החלב מסתיימת בסביבות גיל 7-8 שנים. במידת הצורך ניתן לבצע בגילאים אלו טיפולי שיניים שונים כגון עקירות, מילוי חורים, איטום חריצים וטיפול אנדודנטי במקרים בהם טרם התפתחו חורים עד השורש.

מגיל 8 עד 12/13 שנים – בגילאים אלו יוחלפו שיני החלב בשיניים קבועות, לכן חשוב להמשיך ולקיים בדיקות מעקב קבועות וטיפול שיניים לפי הצורך.

מגיל 13 ועד 18 שנים – בגילאים אלו ניתן לבצע את כל סוגי טיפולי השיניים לילדים ולמבוגרים החל מטיפול מונע, דרך שיקום הפה במידת הצורך ועד לטיפול אורתודונטי. בכל הנוגע לטיפול יישור שיניים, חשוב לציין כי אבחון ראשוני של בעיה יישור שיניים כזו או אחרת אצל ילד יכול להתבצע לפני גיל 6-7 שנים, כך בנוסף לביקורים קבועים בגיל רופא השיניים. , אם יש ספק, פנה לאורתודנט לתיאור ואבחון הבעיה האורתודונטית.

בחירת רופא שיניים לילדים – מה חשוב לדעת?

כדי להבטיח שילדכם יקבל את טיפול השיניים הטוב ביותר, בחירת חוג רופא שיניים חשובה מאוד. בבחירת רופא שיניים לילדים ברמת גן או בכל עיר מגורים אחרת בישראל, רצוי לבסס את ההחלטה על מומחיותו בפועל של רופא השיניים בתחום רפואת שיניים לילדים וכן על ניסיונו המעשי של הרופא. כמו כן, חשוב לבחור את המרפאה בה נמצא הרופא, ובשלב זה חשוב לוודא כי מדובר במרפאת שיניים עם חדר טיפולים המתאים לילדים.

 

טיפים מובילים לשמירה על בריאות שיני הילדים

חינוך לשמירה על בריאות השיניים של ילדכם חשוב ומומלץ מוקדם ככל האפשר, לכן מומלצים ביקורים קבועים אצל רופא השיניים בשלב ההתפרצות הראשונה ולאחר מכן כל חצי שנה. יחד עם זאת, חשוב גם לפתח את ההרגל לצחצח שיניים מוקדם ככל האפשר. הקפדה מיוחדת על צחצוח שיניים נכון, פעמיים ביום, תסייע במניעת מחלות חניכיים ושיניים נפוצות בילדות, כגון חורים, ותאפשר לילדכם ליהנות משיניים בריאות בכל שלבי התפתחות שן החלב. החליפו אותם בשיניים קבועות. בגיל ההתבגרות, מומלץ להשתמש בחוט דנטלי זהיר ולשטוף את הפה.

טיפ חשוב נוסף הוא להימנע (עד כמה שניתן) או להפחית מצריכת ממתקים ומשקאות ממותקים, שהם גורם מרכזי לעששת אצל ילדים. בנוסף לכל אלו, חשוב להתייעץ עם מרפאת שיניים מומלצת ברמת גן או בכל עיר אחרת לשמירה על בריאות השיניים של ילדכם תלוי בבריאות השיניים.

הימנעו ללמד ילדים ששמירה על בריאות השיניים עלולה להוביל לבעיות חניכיים ושיניים, כמו גם למחלות הכרוכות בטיפול מתמיד וכאבי שיניים תכופים. בנוסף, ילדים עלולים לחוות חרדה דנטלית. למידע נוסף על טיפול שיניים לילדים, פנו עוד היום לרופא שיניים לילדים ברמת גן.

Translate »