רח' הירדן 91, רמת גן

תותבות על שתלים

יתרונות ייצוב שיניים תותבות על גבי שתלים

שיניים תותבות אמנם היוו פתרון רווח במשך שנים ארוכות, לבעיית חוסר שיניים בפה, אך השימוש בהם לווה במספר חסרונות.

שימוש בשיניים תותבות שאינן מקובעות' מוריד את יכולת הפעלת הלחץ במהלך הלעיסה ומביא אותה לכ- 20% מהיכולת המלאה, מידת ניראותן של שיניים תותבות אלו לא היוותה פתרון אסתטי מושלם, ועקב חוסר חיבור מושלם לחניכיים ולעצם הפה, תזוזת התותבות גרמה חוסר נוחות למרכיביהן.

ייצוב שיניים תותבות על גבי שתלים, הוא חידוש שהביאה אתה שיטת השתלים דנטליים, אשר מצליחה לחפות על רוב החסרונות של השיטה הוותיקה.

ייצוב שיניים תותבות באמצעות שתלים מגדיל את אחוזי יכולת הפעלת הלחץ בזמן לעיסה ומביא אותה ל- 80%, הוא תורם לתוצאה אסתטית יותר, וכמובן שתוך ייצוב התותבות על עצם הפה מתקבלת תוצאה נוחה יותר המביאה לתחושה טבעית.

באשר לייצוב שיניים תותבות חלקיות, השימוש בשתלים תורם בהורדת הלחץ מהשיניים הסובבות, ובכך תורם למניעת היווצרותן של תופעות החלשה, ופגיעה בשיניים.

איך מתבצע ייצוב שיניים תותבות על גבי שתלים

ייצוב שיניים תותבות על גבי שתלים הנו טיפול נפוץ יותר בתותבות אשר מיועדות ללסת התחתונה (למרות שהוא נעשה גם בלסת העליונה), הסיבה לכך נעוצה בחוסר הנוחות שנגרמת עקב תנועות מסוימות של הפה והלשון אשר גורמות לחוסר יציבות של התותבת.

ייצוב שיניים תותבות על גבי שתלים מתבצע על ידי החדרת שתלים לעצם הפה, כאשר מטרתם של שתלים אלו הינה לספק עוגן שאליו התותבת יכולה להתחבר בצורה יציבה.

ניתן להשתיל שתלים בודדים, להשלמת שן חסרה אחת או יותר, או סט של ארבעה או שישה שתלי ייצוב, להשלמת שיניים מלאה ללסת.

בתום תהליך השתלתם של השתלים, מחברים ביניהם בבר, לתותבת עצמה יחוברו "רוכבים" אשר בסופו של דבר יתאימו ל"רכיבה" על בר השתלים, צורת ייצוב זו נחשבת ליעילה ביותר עבור קיבוע שיניים תותבות שלמות.

שיטות מתקדמות לייצוב תותבות על גבי שתלים

השתלת שיניים all-on-4

השתלת שיניים בשיטת אול און 4 מסתייעת ב-4 שתלים,  אשר תומכים ב-12 שיניים. מספר שתלים קטן מצריך מספר טיפולים קטן יותר.

שיטה זו מבטיחה יציבות של השתלים המותקנים בפה, גם כאשר קיים מחסור בעצם הלסת, וזאת מכיוון שהיכולת להתקין שתלים בהטיה היכן שנדרש, תורמת לעיגון טוב יותר של השתל בתוך העצם, ומבטיחה תמיכה יציבה לשיניים.

השתלת שיניים all-on-6

שיטת השתלת שיניים אול און סיקס, הנקראת גם העמסה מיידית, דומה לשיטת אול און פור, אך משתמשת בשני שתלים נוספים.

מטרת התוספת היא לתת שקט נפשי ותחושת ביטחון לרופא ולמטופל המגיע לשיקום על גבי שתלים.

במסגרת הטיפול מוחדרים 6 שתלים, אשר מספקים מקדם ביטחון, במקרים מסוימים.

תהליך הטיפול

תהליך החדרתם של שתלי הייצוב אורך כשעה, ונעשה בהרדמה מקומית על ידי מומחה בתחום, הפעולות הנדרשות קודם לתהליך, כוללות בדיקה קלינית שמטרתה לבחון את מצבו הרפואי של המטופל, וצילום CT אשר מטרתו לבחון את מצבה של עצם הלסת.

לאחר סיום האבחון, מתחיל התהליך עצמו הכולל החדרתם של השתלים לעצם הלסת, בסיום הטיפול נדרשת תקופה של 3 עד 4 חודשים לפני חשיפתם של השתלים המשמשת להחלמה.

השלב הבא בתום תקופת ההחלמה הינו שלב חשיפת השתלים, שנערך גם הוא בהרדמה מקומית, לאחר שלב זה יגיע השלב הסופי, והוא תהליך השיקום שבו יותאמו התותבות לשתלים החדשים. 

את התהליך עצמו חשוב לבצע אצל רופא מומחה בלסתות או רופא המומחה לניתוחי חניכיים וזאת כדי למנוע סיבוכים עתידיים, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות כמו סכרת ולחץ דם, יכולים לבצע את התהליך אבל רק לאחר קביעת רופא המאשרת את מצבם כמאוזן וכשיר.

פנו למרפאתנו ברמת גן לקבלת ייעוץ בנושא.

שיניים תותבות על גבי שתלים

תותבות על שתלים מוצעות לאנשים אשר שיניהם הטבעיות נעקרו והם מחפשים פתרון זמני או קבוע יותר. הן מספקות מערכת שינים המתפקדת ביעילות בפעילויות בסיסיות של חיתוך ולעיסת המזון. בנוסף, המראה שלהן הינו אסתטי ומאפשר לבעליהם נראות טובה בסביבה החברתית. כמו כן, הן נוחות לשימוש וניתן להורידן בעת הצורך. למידע נוסף, פנו אל מרפאת השיניים של דר' קלריסה מור-גן.

תותבות על שתלים – איך הדבר מתבצע?

קיימות שתי דרכים עיקריות ושתיהן מתבססות על התקנת שתלים דנטאליים במקומות נבחרים ואסטרטגיים המשמשים עוגנים. ההבדל הוא בשיטת התהליך. במקרה הראשון מתקינים את השתלים וממתינים זמן ארוך, יחסית, עד להיקלטותם המלאה. תהליך זה יכול להימשך בין 3 ל-6 חודשים ותלוי בנסיבות הקיימות. לאחר מכן, מבצעים חשיפה של השתלים, נלקחות מדידות והתותבות מיוצרות במעבדה ומורכבות על השתלים. שיטה אחרת המתקדמת והמהירה יותר היא ביצוע כל ההליך במהלך אחד. היתרון בשיטה זאת הוא במהירות ההליך המייתר הגעה נוספת למרפאה. כאן המטופל נחשף לטראומה אחת בלבד, מה שמקל עליו ומזרז את תהליך ההתאוששות וההחלמה. צריך לציין כי, בכל מקרה, הרופא מניח את התותבות על השתלים ודואג להתאמתן המלאה על מנת שיישבו באופן טבעי וחלק כולל סגירת לסתות תקינה.

יתרונות ההליך הם רבים ועולים על החסרונות. ראשית, מדובר בתותבות המונחות על שתלים ולא ישירות על הלסת מה שמונע פגיעה בה והידלדלות העצם. יתרון אדיר אחר הוא היכולת להורידם לצורך ניקוי בעת שינה וכאשר עולה הרצון והצורך בכך. הן אינן מקובעות חזק לשתלים ושליפתן קלה, יחסית. בנוסף, פרוצדורה זאת זולה יותר מאשר התקנת שתלים בכל הפה, כמו כן, אין צורך לעבור תהליך מייגע ומכאיב של התקנת שתלים דנטאליים מרובים.

ביצוע פרוצדורת תותבת על גבי שתלים במרפאת מומחים

הפרוצדורה הנ"ל הינה מורכבת, יחסית, ויש לבצע אותה היטב. מדובר על התקנת שתלים מקצועית, מדידות לתותבות והתקנתן בצורה אופטימאלית. מומלץ לבצע אותה במרפאת מומחים בעלת מוניטין ברפואת שיניים ואורתודנטיה. כל ההליך ילווה בהסברים מוקדמים ובהנחיות לגבי התנהלות לאחר הפרוצדורה. מומלץ לבחור המרפאה מקצועית אשר מספקת יחס אישי לכל לקוח ותיק כחדש כאחד.

Translate »